Redkitler çetesine operasyon: 22 kişi tutuklandı

İstanbul Bahçelievler’de ‘hakimiyet’ kurmak için ‘Daltonlar’ isimli suç örgütüyle girdiği çatışmalarla ve Fenerbahçe tribün liderlerine düzenlenen silahlı saldırılarla adını duyuran ‘Redkitler’ çetesine yönelik operasyonda ilk karar çıktı, gözaltına alınan 31 şüpheliden 22’si tutuklandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, Bahçelievler’de faaliyet gösteren ve kendilerine “Redkitler” ismini takan suç örgütü üyelerinin, aralarında çıkar çatışması bulunan ve “Daltonlar” olarak bilinen suç örgütü mensuplarıyla sürekli silahlı çatışmaya girdiği belirlendi.

Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 31 şüphelinden biri rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı, 30 şüphelinden ikisi savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 28 şüpheliden 22’si tutuklandı, 6’sı adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

“Redkitler” olarak ifade edilen suç örgütü üyelerinin, aralarında çıkar çatışması bulunan ve Barış Boyun çetesinin bir kolu olan “Daltonlar” olarak bilinen suç örgütü mensuplarıyla sürekli silahlı çatışmaya girdiği belirlenmişti.

“Redkitler” suç örgütünün elebaşı F.D’nin Fenerbahçe tribün liderliğini ele geçirmeye çalıştığı, bunun için örgüt üyelerince Genç Fenerbahçeliler tribün lideri C.G’ye Bağcılar’da Ağustos 2023’te silahlı saldırı düzenlendiği, ocakta da Anadolu Genç Fenerbahçeliler tribün lideri İ.G’ye yönelik silahlı saldırıda Ş.K’nin yaşamını yitirdiği tespit edilmişti.

Suç örgütünün toplam 22 eylem ile 54 ruhsatsız silah bulundurma suçunu işlediğinin belirlendiği soruşturmada, 61 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Savcılığın talimatı üzerine Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçelerindeki birçok adrese polis ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 31 zanlı yakalanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x