Winter is Coming: Gelmekte Olan Kışa Hazırlanmak İçin Alışveriş Sepetinize Ekleyebileceğiniz 11 Şey

Kış kapıda. Bir an önce gardrobunuzu kışa hazırlamanız gerek. Kışa hazırlanmak için mutlaka almanız gerekenleri sizin için derledik. Kış için eksik neleriniz var merak ediyorsanız içeriğe buyurun!

1. Kış için öncelikle almanız gereken şey mont ve kaban.

Kış demek soğuk hava demek. Soğuk havalarda sizi sıcacık tutacak rengarenk mont ve kabanlara gardrobunuzda yer vermeniz gerekiyor. Kış için mont veya kaban alırken kaliteli olmasına ve sıcak tutmasına dikkat etmelisiniz.

2. Montu aldık, şimdi sıra eldiven, atkı ve bere üçlüsünde…

Kışın montu giysek de daha soğuk havalar için eldiven, atkı ve bere de şart. Özellikle kar yağarken takabileceğiniz eldivenler, başınız üşümesin diye almanız gereken bereler ve boynunuzu soğuktan koruyacak atkılar olmadan bir kış geçmez.

3. Kışın o dayanılmaz ayazlarında rahat etmek için termal içlikler olmadan olmaz!

Kış denilince akla hemen sıcacık tutan termal içlikler geliyor. Soğuk havalarda en büyük yardımcımız içlikler vücut sıcaklığımızı koruyor ve soğukları daha kolay atlatmamıza yardımcı oluyor.

4. Yağmurlu ve karlı havalarda hayat çok zorlaşıyor. Böyle havalar için mutlaka su geçirmez botlar almalısınız.

Karlı ve sulu zeminlerde ayaklarınızı hem sudan hem soğuktan koruyacak su geçirmez botlarla kışın ayaklarınız çok rahat edecek!

5. “Ayağına bir şey giy, yoksa hasta olursun” cümlesini annemizden hepimiz duymuşuzdur.

Kışın ayaklarınızı sıcak tutmak için almanız gereken şey termal çoraplar. Termal çorapları ister evde ister dışarıda giyin, bu çoraplarla ayaklarınız hep sıcacık olacak!

6. Kış için gardrobunuzda olması gerekenleri saydık. Şimdi sıra diğer ürünlerde…

Şehrin biraz uzak kısımlarında oturuyorsanız kış için kar küreği olmazsa olmaz. Evinizin önünü temizlemek için kar küreğini mutlaka alışveriş listenize ekleyin.

7. Arabanız varsa almanız gereken bir başka şey de lastikleriniz için malzemeler.

Kışın öncelikle arabanız için kış lastikleri almanız gerek. Kış lastiklerini aldıktan sonra zincir veya lastik çoraplarını da ihmal etmemelisiniz. Aracınızın karda kaymaması için bu ürünleri almanız gerekiyor.

8. Arabası olanların kış için ihtiyaçları bitmiyor. Arabanızın camlarındaki buzları temizlemek için mutlaka bir cam kazıcı edinmeniz gerek.

Bu kazıcının yanında işinizi kolaylaştırmak için buz çözücü solüsyonları da deneyebilirsiniz.

9. Kışa hazırlanırken arabadan sonra eviniz için de ihtiyaçlar var. Bunların başında battaniyeler geliyor.

Kışın battaniye altında uyumak en keyif aldığımız aktivitelerden. Dışarıda kar, elde kahve ve battaniye üçlüsü için yumuşacık battaniyeleri alışveriş sepetinize ekleyin.

10. Kışın en güzel yanı şömine başında oturmak desek herkes buna katılır herhalde.

Kış alışverişinize eklemeniz gereken bir kalem de sizi ısıtacak soba, elektrikli ısıtıcalar ve keyif yapmanız için şömineler olabilir. Hem ısınmaya hem keyfe yarayan bu ürünlerle kış daha kolay geçiyor.

11. Kış sporlarının seveni çok. Kışın spor yapmayı sevenlerdenseniz almanız gereken bir şey de kış sporları için ürünler.

Kış sporlarına meraklıysanız kar tulumu, kayak pantolonu gibi ürünleri almanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x