Steam’de Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: İşte TL ile Son Alışverişlerimiz

Malumunuz, Steam TL’yi platformundan kaldırdı ve artık dolarla alışveriş yapacağız. Oyuncular olarak bu felaket öncesinde bol bol stok yaparak geçirdiğimiz haftada en çok hangi oyunları tercih etmişiz gelin birlikte bir göz atalım.

1. Elbette Counter-Strike 2’siz bir zirve düşünülemez.

Geçtiğimiz hafta globalde yerini PUBG: Battlegrounds’a kaptırmış olsa da CS2 bu hafta da ülkemizdeki en popüler oyun oldu. Oynaması tamamen ücretsiz olan Counter-Strike 2’nin geliştiricileri ise hala oyunculardan gelen geri bildirimler çerçevesinde oyuna yeni güncellemeler getirmekle meşguller.

2. Dolar fiyatlandırması korkusu Baldur’s Gate 3’ü tam 7 sıra birden yükseltti.

Geride bıraktığımız hafta bir çoğumuz için son kez TL üzerinden oyun stoklayarak geçti ve pek çok oyuncu ilk tercihini Baldur’s Gate 3’ten yana kullandı. Yılın oyunu için en iddialı adaylardan biri olan Baldur’s Gate 3 Steam’in Türkiye’yi de dahil ettiği MENA bölgesi için özel fiyatlandırmayı uygulayan ilk oyunlardan oldu. Bir zamanlar 800 TL’lik fiyat etiketine sahip olan, yurt dışında ise 60 dolara satılan oyunun ülkemizdeki fiyatı artık 34,99 dolar.

3. EA Sports FC 24 bu fiyatla bir daha listenin bu kadar üstlerini görür mü acaba?

TL kararından önce dahi 1,200 TL’lik fiyatı ile göz korkutan EA Sports FC 24’ün güncel fiyatı artık yurt dışında da olduğu gibi 69,99 dolar. Fiyat etiketi karşısında ufak bir uçuk çıkarttığımız FC 24 geçtiğimiz haftaya göre bu hafta bir sıralık düşüşteydi.

4. Geçtiğimiz haftanın en iyi fırsatlarından biri ise Mafia: Definitive Edition’dı.

Efsane seri Mafia’nın ilk oyunun günümüz teknolojisi ile oyunculara sunulduğu yapım geçtiğimiz hafta müthiş bir indirimle bizlere göz kırpıyordu. Pek çok oyuncu ise bu fırsatı kaçırmayarak oyunu kütüphanelerine eklediler. Oyunun şu anki fiyatı ise 39,99 dolar.

5. İlk beşin son sırasında ise oynaması tamamen ücretsiz bir yapım var.

Geçtiğimiz haftaya göre kendini üç sıra birden yukarı atarak beşincilik koltuğuna kurulan Apex Legends ortalık yangın yeriyken buranın tadını çıkartıyor gibi. Respawn tarafından geliştirilen ve takım bazlı bir oynanış sunan Apex Legends bakalım bu ortamda yükselişine devam edebilecek mi?

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • GTA V

  • Age of Empires IV: Anniversary Edition

  • Football Manager 2024

  • Rust

  • Cyberpunk 2077

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x