Microsoft, 21 Mart’ta Surface ve Windows AI Etkinliği Düzenleyecek

Microsoft, yeni üretken yapay zeka cihazları ve özellikleri hakkında konuşmak üzere 21 Mart’ta bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını duyurdu. Etkinliğin adı “Advancing the new era of work with Copilot” olarak belirlenmiş ve Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacak. Microsoft, Copilot yapay zeka teknolojisinin işinizde size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi açıklayacaklarını belirtti.

Ayrıca bu teknolojinin Windows ve Surface cihazlarıyla nasıl entegre edilebileceğini de tartışacaklar. Ancak Microsoft, etkinlik sırasında tam olarak neyi duyuracaklarına ilişkin herhangi bir ayrıntı vermedi. Windows Central’a göre Microsoft’un Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6’yı 21 Mart’ta piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu cihazlar yapay zeka (AI) yeteneklerini geliştiren sinirsel işlem birimlerine (NPU’lar) sahip yeni işlemcilerle donatılacak. Sonuç olarak yakında çıkacak olan bu Surface cihazlar muhtemelen Windows 11’deki yeni AI özelliklerini destekleyen ilk Surface cihazı olacak.

Potansiyel yapay zeka özelliklerinden bazıları arasında gerçek zamanlı altyazılar ve çeviriler, oyunlar için kare hızı arttırma yer alıyor. Ek olarak Microsoft’un AI Explorer adlı bir özellik geliştirdiği bildiriliyor. Bu özellik kullanıcıların çeşitli uygulamalarda, belgelerde, web sayfalarında, görsellerde ve sohbetlerde doğal dili kullanarak arama yapmasına olanak tanıyacak.

AI Explorer ayrıca bağlamı anlayarak ekranda görüntülenenlere göre eylemler önerebilecek. Hatta kullanıcının bilgisayarda yaptıklarının aranabilir bir geçmişini bile oluşturabilir. Microsoft’un yeni Surface cihazlarını ve AI özelliklerini resmi olarak duyurmasıyla birkaç hafta içinde daha fazla bilgiye sahip olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x