Hatay’da Özgür Özel’e geri adım attıran rest! ‘İki anket götürdüm’

CHP’nin Hatay’da yeniden aday gösterdiği Lütfü Savaş, Özgür Özel’le arasındaki görüşmenin detaylarını anlattı.

CHP’de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın adaylığı netleşti ancak tartışmalar bitmedi. CHP’nin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın son açıklamaları dikkat çekti.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Lütfü Savaş, adaylık sürecini ve genel başkan Özgür Özel’e arasındaki görüşmeyi anlattı.

“BENİ AFFEDİN, GİDİYORUM”

Adaylık sürecinde istifa resti çeken Lüftü Savaş, “Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, gece aramış. Sabah döndüm. Genel merkeze çağırdı, gittim. ‘Anketler çok kötü’ dedi. Dört anket varmış. Ne görünüyor? Yüzde 22 görünüyorsun” diyor. Çok tuhaf… İstatistik bilirim. “Bunlar doğru değil’ dedim. ‘Başka adam bul yerine’ dedi. ‘Önerebilecek durumum yok. Ben kazanamıyorsam, kimsenin kazanma şansı yok’ dedim. Bir milyondan fazla insan var oy kullanacak. Vekaletle nasıl yapacağız? Dedim ki ‘O zaman beni affedin, gidiyorum.’ Kendime güveniyorum. Ben kazanırım.” şeklinde konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL İLE NE KONUŞTULAR?

Hatay’da bağımsız aday olabileceğini belirten Lütfü Savaş, “Pazartesi saat 10.30’da genel başkan davet etti. Dedim ki ‘Ben anketlerde iyiyim, seçimi kazanıyorum.’ İki anket götürdüm. İkisinde de öndeyim. Özel, ‘Başkanım bir kişi öner, onu yapalım’ dedi. ‘Önerecek kimse yok’ dedim. O kadar anket yapılmış, birisi yaklaşamamış. Dedim, ‘Müsadenizi isteyeyim.’ ‘Bizden haber bekleyin’ dedi. Gece beni çağırdı. ‘1 Nisan sabahı, Atatürk’ün emanet ettiği o coğrafyayı Atatürk’ün kurmuş olduğu partiyle almak istiyorum. Ben mutlu olacağım. Sizin de olmanızı istiyorum’ dedim. Milletvekilimizi, il başkanımızı, ilçe başkanları ve adaylarımızı çağırdı. ‘Kefil misiniz?’ dedi. Üçte ikisi ‘Kefiliz’ dedi. ‘Tamam dedik.’ Kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

GÖKHAN ZAN AÇIKLAMASI: İNSANLAR FARKLI PLATFORMA DÖNÜŞEBİLİYOR

Lütfü Savaş, TİP’ten Hatay adayı olan Gökhan Zan’ın eleştirilerine ilişkin soruya da şöyle yanıt verdi:

“Hiç görüşmedim. Altı yedi sene beraber çalıştık Hatayspor’da ‘Avrupa’da ders alacağım’ diye vedalaştı, gitti. Nişan yüzüğünü taktım. Nikâhını kıydım. Eşim nikâh şahididir. Gökhan’la sıkıntımız yoktu. Ama siyasete girince demek ki insanlar farklı platforma dönüşebiliyor.”

Saymaz, bugünkü yazısında aktardığı röportaj için, “Bu söyleşi iki gün önce yapıldı. Gökhan Zan’ın, adaylığını çekmesi için mafya tarafından tehdit edildiği ve kendisine para teklif edildiği iddiasını sormak için dün Lütfü Savaş’ı aradım. Ancak kendisine ulaşamadım” notunu düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x