Finlandiya’da Sanna Marin’in Ardından Gelen Yeni Parti Liderinin Çıplak Fotoğrafları Gündemde!

Partilerde çekilen görüntüleriyle tartışmaların odağında olan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in geçtiğimiz aylarda görevinden ayrılmasının ardından Sosyal Demokrat Parti liderliğine Antti Lindtman geldi. Ancak başbakanlık koltuğuna oynaması beklenen Lindtman’ın gençlik günlerinden çıplak halde selam verdiği bazı görüntüler halk arasında infial yarattı… ?

2019 yılında görevinde başlayarak Finlandiya’nın en genç başbakanı olan ve aynı zamanda Sosyal Demokrat Parti Lideri Sanna Marin, geçtiğimiz Haziran ayında görevinden ayrılma kararını duyurmuştu.

Eski Başbakan Marin, özellikle sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve kişisel hayatında katıldığı partilerden görüntülerinin yayınlanması nedeniyle görüş ayrılığı yaratmıştı.

Marin’in parti liderliği koltuğuna ise 41 yaşındaki Antti Lindtman geçti. Ancak ileride başbakanlık için düşünülen ismin, 20 yıl önceki gençlik fotoğrafları halk arasında infial yarattı!

Lindtman’ın öğrencilik dönemi sırasında bir grup çıplak erkekle birlikte verdiği pozlar göz ardı edilse de…

Yine arkadaşlarıyla çıplak halde kar maskesi takarak Nazi selamı verdiği görsel ülkenin gündemine oturdu!

Yerel basının paylaşımına göre bu fotoğrafta en sol tarafta duran kişi Lindtman.

Halk arasında ve komşu Avrupa ülkelerinde büyük tepki toplayan görsellerin ardından vatandaşlar “Finlandiya’da neler oluyor?” ve “Gerçekten bu pozisyondaki bir insan için yakışıksız.” yorumlarını yaptı.

Ilta-Sanomat gazetesine konuyla ilgili açıklama yapan Lindtman, hiçbir zaman Nazi sempatizanı olmadığını ve o dönemlerde de neo-Naziler’in kendi görüşlerini sevmediğini söyledi.

Bahsi geçen SDP’de, daha önce Parti Sekreteri olarak atanan 33 yaşındaki Mikkel Nakkalajavri’nin ergenlik döneminde bir kediyi kürekle zalimce döverek öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Buyurun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x