Donald Trump’tan sahnede gaf: Biden’ı hedef alacağına…

5 Kasım’da ABD’de yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde adayların mitingleri yoğun bir şekilde devam ediyor… Cumhuriyetçilerin aday adayı olan ve seçim yarışında Demokratlar’ın adayı ABD Başkanı Joe Biden’ın karşısına çıkması en muhtemel aday olan Donald Trump, Virginia mitinginde konuştu.

77 yaşındaki ABD’nin eski başkanı konuşması sırasında Biden’ı hedef almak isterken büyük bir gaf yaptı. Trump, Biden yerine ABD’nin iki dönem başkanlık yapan önceki liderlerinden Barack Obama’nın adını telaffuz etti.

6 AYDA 3’ÜNCÜ KEZ OLDU

Konuşması sırasında Obama’yı hedef alan Trump’ın bu sözleri salonda şaşkınlık yarattı. Miting alanında büyük bir sessizlik olurken, bu aynı zamanda Trump’ın Biden ve Obama’yı son 6 ayda üçüncü kez karıştırması oldu.

Son dönemde ABD siyasetine damga vuran tartışmaların başında Biden ve Trump’ın vaatleri değil 81 ve 77 yaşlarında olan iki ismin ABD tarihinde başkanlığa aday olan en yaşlı isimler olması oldu. Her iki aday da sık sık gaf yaparak uluslararası kamuoyunun gündemine oturuyor.

Trump, “İkisini de çok iyi tanıyorum ve güç yoluyla barışı yeniden tesis edeceğiz. Şu savaşı halledeceğiz. Bu kötü bir savaş. Putin Obama’ya çok az saygı duyuyor ve şimdi de nükleer kelimesini ortada kullanmaya başlıyor. Beni duydunuz. Putin bugün nükleer silahlardan konuşmaya başladı” dedi.

Trump’ın hatası ABD Başkanı Joe Biden’ın önceki gün Ukrayna ve Gazze’yi karıştırmasından sonra geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x